Pomoc A Poradenstvo

Dovoľte nám pomôcť získať späť ten výstavný lesk. Všetky tipy, triky a obchodné tajomstvá do profesionálnych čističov a poradcov pre produkty Autoglym.

Populárne otázky

Moja vinylová prístrojová doska je lepkavá. Ako to môžem odstrániť?

Vinylová prístrojová doska sa môže umyť dôkladne Šampónom na vnútorné plasty (Interior Shampoo), aby sa odstránila akákoľvek lepkavosť alebo nečistoty. Ak lepkavosť pretrvá, použite Intenzívny odstraňovač asfaltu (Intensive Tar Remover). Po vysušení môžete ošetriť vinylovú prístrojovú dosku pomocou produktu Ošetrovanie vinylov a gumy (Vinyl & Rubber Care). Pomôže Vám dosiahnuť matný alebo lesklý finiš podľa Vašej preferencie.

Na čistenie umelej kože použite Šampón na vnútorné plasty (Interior Shampoo). Na ošetrenie a ochranu umelej kože použite Ošetrovanie vinylov a gumy (Vinyl & Rubber Care).

Koža buffalino vo Vašom Audi sa môže očistiť pomocou Čističa kože (Leather Cleaner) a pravidelne ošetrujte Ošetrujúcim balzamom na kožu (Leather Care Balm).

Neodporúčame použitie Čističa kože (Leather Cleaner) alebo Ošetrujúceho balzamu na kožu (Leather Care Balm) na inej koži ako koži v automobile. Je to kvôli rozdielnym finišom, ktoré výrobcovi aplikujú na kožu v domácnosti.

Ideálne by sme Vám odporučili 2 produkty, Čistič kože (Leather Cleaner) a Šampón na vnútorné plasty (Interior Shampoo). Avšak, Šampón na vnútorné plasty (Interior Shampoo) je bezpečný na použitie na koži, ak ho použijete nasledovne. NENASPREJUJTE ho priamo na kožu, nasprejujte ho na utierku a potom aplikujte na kožu, otestujte najskôr nenápadnú časť a nepoužívajte na koži, ktorá bola opätovne nafarbená alebo opravovaná.

Oba tieto produkty je možné bezpečne použiť na béžovej koži. Odporúčame, aby ste vždy najskôr otestovali na nenápadnej časti aká je stálosť farby pred očistením celého sedadla.

Čistá, suchá mikrovláknova utierka je perfektná na zotretie akéhokoľvek nadbytku Ošetrujúceho balzamu na kožu (Leather Care Balm).

Najlepší spôsob akým aplikovať Ošetrujúci balzam na kožu (Leather Care Balm) na perforované kožené sedadlá je vždy aplikovať balzam na utierku a nikdy nie priamo na kožu. Použite malé množstvo Ošetrujúceho balzamu na kožu (Leather Care Balm) a rozotrite rovnomerne po celom povrchu a pridajte viac podľa potreby. Použitie malého množstva balzamu pomôže vyhnúť sa tomu, že sa „vyplnia“ perforácie v koži

Môžem použiť Ochranu diskov (Wheel Protector) na nenalakovaných diskoch

Ochrana diskov (Wheel Protector) sa môže použiť na nenalakovaných diskoch

Použitie Čističa diskov (Clean Wheels) a Šetrného čistič diskov (Custom Wheel Cleaner) je bezpečné na farbených diskoch, za predpokladu, že sú v dobrom stave a venovali ste pozornosť štítku na zadnej strane fľaše predtým ako ste začali s čistením.

Čistič diskov (Clean Wheels) neodstráni Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) z diskov, avšak bude škodlivý pre trvácnosť vosku. Ak máte Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) na diskoch, budú sa ľahšie udržiavať čisté, umyte ich Šampón s voskom na karosériu (Bodywork Shampoo Conditioner), nečistoty sa odstránia jednoduchšie.

Šetrný čistič diskov (Custom Wheel Cleaner) by bol najlepší pre Vaše práškovo lakované disky.

Šetrný čistič diskov (Custom Wheel Cleaner) sa nemôže použiť na rozdelených ráfikoch.

Sada šetrného čističa diskov (Custom Wheel Cleaner Kit) je vhodný na použitie na vozidle s keramickými brzdovými kotúčmi.

Môžete použiť Leštiacu pastu (Super Resin Polish) na zhrdzavených miestach, aby ste odstránili akékoľvek usadeniny, avšak toto nie je dlhotrvajúce riešenie a je potrebné vyhľadať poradenstvo ohľadom predchádzaniu hrdze od odborníka v tomto odbore.

Ochrana diskov (Wheel Protector) bola vyvinutá, aby bola účinná až do 6 týždňov závisiac od počasia a jazdných podmienok.

Nahradili sme Tmel na hliníkové disky (Alloy Wheel Seal) Ochranou diskov (Wheel Protector). Je to nová receptúra, ktorá používa rozličnú technológiu a ponúka super hydrofóbny (vode odolné) povlak, ktorý predchádza priľnavosti nečistôt na povrch. Ochrana diskov (Wheel Protector) ochráni Vaše disky až do 6 týždňov, pričom Tmel na hliníkové disky (Alloy Wheel Seal) by ich ochránil len na 2 týždne.

To závisí od veľkosti Vašich diskov, avšak priemerne 300ml konzerva obsahuje dostatočné množstvo produktu na 16 diskov. To znamená, ak ošetrujete Vaše disky raz za 6 týždňov, konzerva Vám vydrží až 6 mesiacov.

Ochrana diskov (Wheel Protector) nie je vhodná na zrkadlové povrchy. Vyskúšajte použiť Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) ako alternatívu.

Ochrana diskov (Wheel Protector) sa môže použiť na nezrkadlových diskoch s diamantovým vybrúsením, avšak nie je vhodný na zrkadlové finiše.

Ochranu diskov (Wheel Protector) je možné použiť na viac - špicové disky za predpokladu, že špice nemajú zrkadlový finiš.

Ochrana diskov (Wheel Protector) by sa nemala sprejovať priamo na keramické brzdy, avšak malé množstvo prestreku nespôsobí poškodenie.

Ochrana diskov (Wheel Protector) nie je vhodná na tmavé matné povrchy diskov. Je možné ho použiť na svetlé farby ako strieborný a svetlo sivý matný efekt.

Aj keď Ochrana diskov (Wheel Protector) by sa nemala sprejovať priamo na brzdové kotúče, avšak malé množstvo prestreku nespôsobí poškodenie.

Použitie čistič na disky ako Čistič diskov (Clean Wheels) alebo Šetrný čistič diskov (Custom Wheel Cleaner) a pošúchanie kefkou alebo špongiou odstráni Ochranu diskov (Wheel Protector).

Ak ste náhodou prestrekli trochu Ochrany diskov (Wheel Protector) na lak, jednoducho to utrite z laku pomocou mikrovláknovej utierky predtým ako to zaschne.

Moja dodávka je namaľovaná saténovou farbou, čo odporúčate na jej čistenie a ochranu?

Umyte a usušte saténovo čiernu dodávku Šampónom s voskom na karosériu (Bodywork Shampoo Conditioner) a potom ju ochráňte Voskom s hlbokým leskom (High Definition Wax).

Šampón na karosériu (Bodywork Shampoo) a Šampón s voskom na karosériu (Bodywork Shampoo Conditioner) neodstránia Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) kvôli tomu, že obsahujú pH neutrálnu receptúru.

Čistič na karavány a obytné autá (Caravan & Motorhome Cleaner) sme navrhli na použitie na karavanoch a vybrali ho a odporúčajú ho Carlight, Compass, Buccaneer, Coachman, Crown, Elddis a Herald. Po vyčistení môžete svoj karavan vyleštiť Leštiacou pastou (Super Resin Polish) a ochrániť ho s Extra ochranným leskom (Extra Gloss Protection).

Použitie Aktívneho odstraňovača hmyzu (Active Insect Remover) na Vašom obytnom automobile s gélovou povrchovou úpravou je bezpečné.

Na odstránenie pozostatkov hmyzu, keď sa objavia, použite Aktívny odstraňovač hmyzu (Active Insect Remover). Na odstránenie akýchkoľvek škvŕn, ktoré zostali po odstránení hmyzu, aplikujte Leštiacu pastu (Super Resin Polish).

Umyte a usušte saténovo čiernu dodávku Šampónom s voskom na karosériu (Bodywork Shampoo Conditioner) a potom ju ochráňte Voskom s hlbokým leskom (High Definition Wax).

Šampón na karosériu (Bodywork Shampoo) a Šampón s voskom na karosériu (Bodywork Shampoo Conditioner) neodstránia Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) kvôli tomu, že obsahujú pH neutrálnu receptúru.

Čistič na karavány a obytné autá (Caravan & Motorhome Cleaner) sme navrhli na použitie na karavanoch a vybrali ho a odporúčajú ho Carlight, Compass, Buccaneer, Coachman, Crown, Elddis a Herald. Po vyčistení môžete svoj karavan vyleštiť Leštiacou pastou (Super Resin Polish) a ochrániť ho s Extra ochranným leskom (Extra Gloss Protection).

Čistič motorov a strojov (Engine & Machine Cleaner) je možné použiť ako odstraňovač mastnoty na spodnú polovicu vozidla.

Najlepší je na čistenie uzatvorenia dverí a kufra Čistič motorov a strojov (Engine & Machine Cleaner). Na gumu v tejto časti je možné aplikovať prostriedok na Ošetrovanie vnútorných plastov (Vinyl & Rubber Care).

Pracujte z dolných častí smerom nahor, opláchnite veľkým množstvom vody, aby ste odhalili čistý a lesknúci finiš.

Aplikujte opäť Intenzívny odstraňovač asfaltu (Intensive Tar Remover), avšak nechajte tento krát produkt pôsobiť dlhší čas. Existuje možnosť, že škvrny vôbec nie sú asfalt a môže to byť iná látka. Ak ani druhá aplikácia Intenzívneho odstraňovača asfaltu (Intensive Tar Remover) nedokáže nečistotu odstrániť, potom to je zrejme zlepená nečistota, ktorú bude potrebné odstrániť pomocou Sady čistiacej plastelíny na hĺbkové čistenie povrchov (Surface Detailing Clay Kit).

Očistite gumu na oknách Šampónom na vnútorné plasty (Interior Shampoo) (a to aj v prípade vonkajších gúm okien), opláchnite a nechajte vysušiť. Aplikujte potom prostriedok na Ošetrovanie vnútorných plastov (Vinyl & Rubber Care) na gumu, dávajte pozor, aby ste prostriedok nenaniesli na okná.

Leštidlo na kov (Metal Polish) by bol najlepší produkt na odstránenie uhlíkových usadenín z trubice výfuku.

Šampón na vysokotlakové umývanie (Pressure Wash) nie je škodlivý pre Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) a neodstráni vrstvu vosku z Vašeho auta jednou aplikáciou.

Odporučili by sme vlastníkom vysokotlakových čističov použiť do ich saponátovej nádoby Autoglym Šampón na vysokotlakové umývanie (Pressure Wash). Šampón na vysokotlakové umývanie (Pressure Wash) bol navrhnutý na použitie vo všetkých typoch vysokotlakových čističov v domácnosti. Obsahuje vyrovnanú zmes povrchovo aktívnych prísad, aby odstránil mastnotu, štrk a povlak z cestnej premávky bez poškodenia vylešteného laku, plastov a líšt.

Prečítajte si inštrukcie od výrobcu obalu, odporúčania na čistenie sa rôznia podľa rozličných značiek.

Nie. Vosk pre rýchlu aplikáciu aj na mokré auto (Rapid Aqua Wax) sme navrhli, aby bol najúčinnejší na mokrom aute. Po použitím Šampónu na Vašom vozidle, opláchnite všetok mydlový roztok, aplikujte dve streknutia na každý panel karosérie. Potom použite jednu z modrých mikrovláknových utierok, aby ste vosk rovnomerne rozotreli na vozidle a druhú na vyleštenie a odstránenie zvyškov vody.

Na plastové lišty s chrómovým efektom môžete použiť Leštiacu pastu (Super Resin Polish) a môžete dokonca použiť Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax).

Predávate leštidlo, ktoré neobsahuje silikón?

Nemáme leštidlo neobsahujúce silikón.

Vždy by ste mali najskôr aplikovať leštidlo a potom vosk. Leštidlo renovuje a napráva a vosk to zapečatí a ochráni vyleštený lak.

Mali by ste navoskovať auto, keď prestane odpudzovať vodu alebo keď potrebujete zlepšiť jeho vzhľad. Vo všeobecnosti, je potrebné aplikovať Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) 3 - 4 krát do roka, závisiac od typu zvetrávania, ktorému je Vaše auto vystavené.

Na vyčistenie a ochranu strechy z uhlíkového vlákna alebo akéhokoľvek iného povrchu, sa najskôr ubezpečte, že je nalakovaný (ak nie je lakovaný, bude drsný na dotyk a bude mať štruktúrovaný povrch). Najskôr oblasť umyte Šampónom s voskom na karosériu (Bodywork Shampoo Conditioner), potom vyleštite Leštiacou pastou (Super Resin Polish) a nakoniec zapečatte a ochráňte Voskom s hlbokým leskom (High Definition Wax).

Len jeden náter Extra ochranného lesku (Extra Gloss Protection) je postačujúci na dlhotrvajúcu ochrannú vrstvu. Budete mať len malú výhodu z navrstvovania a zrejme bude ťažké udržiavať rovnomerný náter alebo odstráni prvý náter.

Môžete použiť Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) na LifeShine.

Len jeden náter Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) je postačujúci na dlhotrvajúcu ochrannú vrstvu. Môžte však navrstvovať ako je to potrebné.

Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) sa niekedy zrazí počas prirodzenej doby ochladzovania, cez ktorú ide každé balenie. Toto nemá v žiadnom smere nepriaznivý účinok na produkt a špecifikácie vosku sú zachované.

Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) neobsahuje žiadny Polytetrafluóretylén (PTF - takisto známy značkou DuPont ako Teflón).

Áno, po navoskovaní Voskom s hlbokým leskom (High Definition Wax) môžete použiť Lesk s okamžitým účinkom (Instant Show Shine). Vosk pre aplikáciu aj na mokré auto (Aqua Wax) a Rýchla úprava detailov (Rapid Detailer) sa môže použiť na obnovenie a ďalšiu ochranu na voskované finiše.

Neodporúčame kombinovať použitie Vosk s hlbokým leskom (High Definition Wax) a Extra silného lesku (Ultra Deep Shine).

Použitie Intenzívneho odstraňovača asfaltu (Intensive Tar Remover) na povrchu ošetreným Extra ochranným leskom (Extra Gloss Protection) ho zoslabí. Odporúčame opätovne aplikovať Extra ochranný lesk (Extra Gloss Protection), aby ste ošetrili povrch po použití Intenzívneho odstraňovača asfaltu (Intensive Tar Remover).

Na odstránenie lepidla z nálepky Z, ktoré zostalo na Vašom aute, použite na oblasť Intenzívny odstraňovač asfaltu (Intensive Tar Remover) podľa návodu. Toto bezpečne rozpustí lepidlo a umožní Vám ho jednoducho zotrieť z Vášho laku.

Obnovovateľ laku (Paint Renovator) sa musí nanášať manuálne a nie strojom.

Môžete aplikovať Leštiacu pastu (Super Resin Polish) alebo Extra silný lesk (Ultra Deep Shine) špongiou na leštenie, ideálne pomocou penového Perfektného leštiaceho aplikátora (Perfect Polish Applicator).

Vosk pre aplikáciu aj na mokré auto (Aqua Wax) sa môže použiť po každom umytí a je vynikajúci na doplnenie vosku medzi aplikáciami Vosku s hlbokým leskom (High Definition Wax).

Použitie produktu Rýchla úprava detailov (Rapid Detailer) na povrch, ktorý bol ošetrený Extra ochranným leskom (Extra Gloss Protection) nebude mať nepriaznivý účinok na jeho trvácnosť alebo finiš. Rýchla úprava detailov (Rapid Detailer) bude sedieť na vrchu Extra ochranného lesku (Extra Gloss Protection), neodstráni ho a v skutočnosti pridá vrstvu dodatočnej ochrany.

Leštiaca pasta (Super Resin Polish) nie je brusivo, je to jemný čistič a leštidlo. Nehrozí riziko poškodenia laku počas normálneho použitia a môžete ju použiť tak často ako je potrebné.

Rýchla úprava detailov (Rapid Detailer) nemá taký účinok ako Extra ochranný lesk (Extra Gloss Protection). Rýchla úprava detailov (Rapid Detailer) je rýchločistič, Extra ochranný lesk (Extra Gloss Protection) je tekutý voskový tmel, ktorý poskytne ochranu a lesk na mnohé mesiace.

Keď aplikujete Leštiacu pastu (Super Resin Polish) tak, že tvrdšie zatlačíte, obnoví sa farba na vyblednutom červenom paneli karosérie. Avšak, ak je farba obzvlášť zlá, budete potrebovať profesionálny produkt ako Autoglym Obnovovateľ laku (Paint Renovator). Keď ste obnovili pôvodnú farbu, môžete povrch zapečatiť pomocou Extra ochranného lesku (Extra Gloss Protection) alebo Voskom s hlbokým leskom (High Definition Wax), aj keď závisiac od rozsahu vyblednutia, zrejme budete musieť leštiť pravidelnejšie.

S veľkými ťažkosťami. Väčšina krémov na opaľovanie je navrhnutá tak aby zostala na pokožke, ktorá ide do vody a von z vody, z ktorej sťahujú oblečenie a opätovne ho na ňu naťahujú a je odolná voči slnečným lúčom. Ako taký veľmi dobre priľnieva na povrchy ako automobilový lak. Čiastočný úspech je možné dosiahnuť pomocou použitia Leštiacej pasty (Super Resin Polish), ktorú aplikujte, tak že tvrdšie zatlačíte, aj keď nefunguje 100%. Dokonca ani výrobcovia krémov na opaľovanie nemajú riešenie.

Nemôžete nadmerne používať Leštiacu pastu (Super Resin Polish).

Leštiaca pasta (Super Resin Polish) obnoví odfarbenie laku, ktoré spôsobila magnetická značka. Na postihnutej oblasti pri aplikácii viac zatlačte.

Použite Leštiacu pastu (Super Resin Polish) na obnovenie brúsených hliníkových líšt.

Leštiacu pastu (Super Resin Polish) môžete použiť na akomkoľvek dokončenom hladkom automobilovom kovovom povrchu vrátane chrómu.

Leštiaca pasta (Super Resin Polish) je najlepšia na čistenie poškvrneného chrómového grilu. Ak je to obzvlášť obtiažne odstrániť, použite Leštidlo na kov (Metal Polish).

Mali by ste použiť len jeden typ leštidla na auto. Použitie oboch leštidiel, Leštiacej pasty (Super Resin Polish) ako aj Extra silný lesk (Ultra Deep Shine) nemá vôbec žiadnu výhodu.

Zatiaľ čo Extra silný lesk (Ultra Deep Shine) má podobné vlastnosti ako Leštiaca pasta (Super Resin Polish), má aj pridané komponenty na zabráneniu tvorbe škrabancov v podobe pavučín a hologramov na tmavších farbách. Tieto pridané komponenty znamenajú, že Extra silný lesk (Ultra Deep Shine) sa musí použiť iným spôsobom ako Leštiaca pasta (Super Resin Polish). Leštiacu pastu (Super Resin Polish) môžete aplikovať na celé vozidlo a potom ju vyleštiť. Extra silný lesk (Ultra Deep Shine) je najlepšie aplikovať na panel karosérie, nechať ho zaschnúť a potom ho hneď vyleštiť a potom pracovať na ďalšom paneli. Ak to spravíte, zistíte, že produkt nie je vôbec obtiažnejší na použitie ako Leštiaca pasta (Super Resin Polish).

Šampón na vnútorné plasty (Interior Shampoo) a tvrdá špongia vyčistí zelený mach alebo riasy z vonkajších líšt. Závisiac od rozsahu postihnutia riasami, je možné, že budete potrebovať niekoľko aplikácií a budete to musieť poriadne vydrhnúť, avšak zíde to.

Ošetrovanie vinylov a gumy (Vinyl & Rubber Care) môže zmierniť vzhľad škrabancov na vnútorných plastoch závisiac od stupňa závažnosti, avšak hlboké diery nie je možné ošetriť.

Ešte stále nemôžete nájsť čo hľadáte?


* Vyplňte prosím všetky požadované polia

 

Ak by ste sa radšej pozhovárali s niekým telefonicky, zavolajte prosím nášmu Tímu pre starostlivosť o zákazníka na telefónne číslo 45 533 024