Polar Blast

Bohatá aktívna pena vhodná na aplikáciu pomocou tlakového čističa alebo napeňovacej pištole.

Polar Blast je snehová pena dostupná v 2.5 litrovom balení, ktorá sa aplikuje pomocou tlakového čističa alebo napeňovacej pištole. Používa sa v pred-umývacej fáze čistenia. Povrch vozidla pokryje bohatou vrstvou peny, ktorá sa uchytí na špine a hrubom znečistení. Tie sa pôsobením aktívnych látok uvoľnia a jednoducho spláchnu prúdom vody.

Tento proces zníži riziko poškriabania laku následným použitím špongie alebo umývacej rukavice, pretože hrubá špina je už z vozidla odstránená.

Zloženie Polar Blast je pH neutrálne a tým nenaruší vrstvu vosku.

  1. Pred použitím sa uistite že je povrch karosérie a diskov studený a mimo priameho slnečného žiarenia.
  2. Polar Blast sa môže použiť v rôznych pomeroch riedenia na základe toho ako bohatú penu si želáte. Pre začiatok odporúčame 100ml produktu zriediť s 500ml vody. Nastavením prietoku v napeňovačí môžete meniť hustotu peny.
  3. Nastriekajte Polar Blast na vozidlo smerom od spodku k vrchu auta. Uistite sa že ste penu aplikovali na celý povrch vrátane skiel, a kolies.
  4. Nechajte pôsobiť približne 10 minúť, aby špinu uvoľnil. Nenechajte uschnúť.
  5. Spláchnite od spodku smerom k vrchu karosérie.

Otázka: Čo je Polar Blast?
Odpoveď: Polar Blast je snehová pena, ktorá sa aplikuje pomocou tlakového čističa alebo napeňovacej pištole. Používa sa v pred-umývacej fáze čistenia. Povrch vozidla pokryje bohatou vrstvou peny, ktorá sa uchytí na špine a zabezpečí, že žiadna časť vozidla neostane neošetrená. Pena sa udrží na laku dlhšie ako obyčajný šampón a uvoľní špinu. To zníži riziko poškriabania laku, ktoré môže vzniknúť pri prenášaní hrubej špiny po karosérii. Ak nie je vozidlo príliš znečistené, dá sa Polar Blast použiť aj namiesto šampónu. Uistite sa, že ste najprv spláchli hrubú špinu z vozidla až potom použitie Polar Blast ako šampón.

Otázka: Je Polar Blast pH neutrálny?
Odpoveď: Áno, Polar Blast je pH neutrálny a tým neodstráni vrstvu vosku alebo sealantu.

Otázka: Môžem použiť Polar Blast namiesto šampónu?
Odpoveď: Polar Blast bol primárne navrhnutý ako nový produkt, ktorý sa používa ako pred-umývač. Pred použitím šampónu uvoľní hrubú špinu, kontamináciu a začne rozpúšťať cestnú špinu. Tento proces výrazne zníži riziko poškriabaniu laku prenášaním špiny po karosérii pomocou špongie.

Pokiaľ chcete použiť Polar Blast ako šampón môžete tak urobiť iba v prípade, že vozidlo nie silne znečistené a hrubá špina spláchnutá.

Polar Blast bol vyvinutý na použitie cez tlakový čistič. Neodporúčame ho používať vo vedre

Otázka: Mal by som aplikovanú penu narušiť pomocou špongie?
Odpoveď: Pri použití Polar Blastu ako pred-umývača neodporúčame narúšať špinu pomocou špongie alebo umývacej rukavice. Nechajte produkt pôsobiť na karosérii 10 minút. To zabezpečí, že Polar Blast uvoľní hrubú špinu pred samotným spláchnutím pomocou tlakového čističu.

Pokiaľ je vaše vozidlo iba jemne špinavé, môžete požiť Polar Blast ako šampón. Pred aplikáciou však dôkladne opláchnite vozidlo prúdom vody. Následne aplikujte Polar Blast a špinu môžete narušiť špongiou alebo umývacou rukavicou.

Otázka: Aké je odporúčané riedenie Polar Blastu?
Odpoveď: Riedenie produktu závisí od mnoho faktorov. Akú hustú penu si želáte, nastavenia tlakového čističu alebo tvrdosti vody vo vašom okolí.

Produkt bol vyvinutý aby fungoval v pomere približne 1 diel Polar Blastu a 10 dielov vody. Boli sme veľmi spokojný s výkonom pri pomere 1:5

Predzrieďte a pripravte si cca ½ litra zriedeného roztoku a naplňte fľašu penovej pištole.

Otázka: Môžem použiť tento produkt vo vedre a nie cez tlakový čistič?
Odpoveď: Polar Blast bol vyvinutý na použitie cez tlakový čistič. Neodporúčame ho použiť vo vedre.

Polar Blast (263.74 kB)

Product Video