APC Univerzálny čistič 1L (All Purpose Cleaner)

APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) predstavuje dokonalé riešenie na čistenie interiéru aj exteriéru auta. Bezpečný na použitie na všetky povrchy. 

APC univerzálny čistič (All Purpose Cleaner), bol vyvinutý ako „doplnkový produkt“ na odstránenie nečistôt v interiéri a exteriéri vozidiel.

Je vhodný na pred-umytie pred samotným šampónovaním, pomôže odstrániť zvyšky hmyzu a cestnej špiny po celej karosérií vrátane kolies.

Odstráni mastnotu a nečistoty z rôznych povrchov a motorového priestoru. APC je tiež vhodný použiť na všeobecné čistenie interiéru a na odstránenie väčšieho znečistenia.

Pre pravidelne udržiavaný interiér odporúčame použiť AUTOGLYM Interior Shampoo.

EXTERIÉR:

Neaplikujte na priamom slnku alebo na horúci lak karosérie.

  1. Pre zvýšený účinok aplikujte na suchý povrch karosérie. APC aplikujte postupne a nechajte voľne stekať so špinou približne 5 minút. Dôležité je však nenechaj produkt voľne uschnúť!
  2. Odstraňujte zvyšky nečistôt narušením so štetcom alebo s rukavicou AUTOGLYM Microfibre Wash Mitt.
  3. Spláchnite s tlakovým čističom. Pri silnom znečistení proces opakujte znova.
  4. V prípade použitia APC ako pred-umývača, môžete následne vozidlo umývať so šampónom.

INTERIÉR:

Vždy otestujte farebnú stálosť interiérových povrchov na skrytom mieste.

  1. Látkové čalúnenia: APC aplikujte v menšom množstve na povrch. Jemne povrch narušte kefkou alebo interiérovou špongiou a zvyšky produktu utrite s vlhkou syntetickou jelenicou AUTOGLYM Hi-Tech Aqua-Dry.
  2. Kožené čalúnenia, plasty a plastové povrchy: APC aplikujte priamo na mikrovláknovú handričku AUTOGLYM Hi-Tech Interior Microfibre alebo interiérovú špongiu. Špinu na povrchu narušte. Nepoužívajte na čistenie tvrdé kefy, ktoré môžu poškodiť kožený povrch. Následne zvyšky produktu utrite s vlhkou syntetickou jelenicou AUTOGLYM Hi-Tech Aqua-Dry.

Následne zvyšky produktu utrite s vlhkou syntetickou jelenicou AUTOGLYM Hi-Tech Aqua-Dry.

NEPOUŽÍVAJTE na navigácie, obrazovky a displeje!

APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) je ideálny prípravok na pred-umytie pred samotným umývaním auta so šampónom. Zabezpečí uvoľnenie cestnej špiny, povlaku na oknách alebo vtáčieho trusu. Prípadne sa dá použiť na miestach, ako je veko palivovej nádrže, kľučky dverí a kufra alebo ako čistič diskov kolies.

Otázka: Možno Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) použiť na neošetrený lak?
Odpoveď: Áno, možno ho použiť na lak, na ktorom nie je vosk ani iná žiadna vrstva ochrany laku. Je vhodný pre všetky moderné laky. Neaplikujte na akrylové povrchy bez povrchovej úpravy.

Otázka: Aký druh chemikálie predstavuje APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner )?
Odpoveď: Hydroxidový - alkalický produkt.

Otázka: Má prípravok vôňu?
Odpoveď: Áno, vonia ako pomarančová kôra.

Otázka: Možno APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) použiť na sklo a plasty?
Odpoveď: Áno, dá sa použiť na všetky exteriérové a interiérové povrchy. NEPOUŽÍVAJTE na navigácie, obrazovky a dipsleje!

Otázka: Možno APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) použiť na kožený interiér?
Odpoveď: Áno, dá sa použiť na kožu, no odporúčame ho použiť maximálne dva krát ročne na komplexné čistenie. Na pravidelnú údržbu je ideálne používať Čistič kože (AUTOGLYM Leather Cleaner) a Balzam na kožu (AUTOGLYM Leather Care Balm).

Otázka: Možno APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) použiť na interiér auta?
Odpoveď: Áno, produkt odporúčame použiť maximálne dva krát ročne na dôkladné čistenie. Na pravidelnú údržbu odporúčame používať Čistič interiéru (AUTOGLYM Interior Shampoo). NEPOUŽÍVAJTE na navigácie, obrazovky a dipsleje!

Otázka: Čo robiť, ak sa mi dostane APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) na obrazovku či palubnú dosku?
Odpoveď: Pri používaní APC Univerzálneho čističa (All Purpose Cleaner) na palubnej doske odporúčame produkt aplikovať na handričku a oblasť ňou následne utrieť. Nepoužívajte na obrazovky infotainmentu/satelitnej navigácie. Ak sa vám podarí ho trocha nastriekať na obrazovky, sklo či palubnú dosku, okamžite prípravok utrite vlhkou handričkou. Nenechajte produkt zaschnúť.

Otázka: Čo dokáže vyčistiť?
Odpoveď: Slúži na uvoľňovanie špiny, cestných nečistôt, mastnoty a väčšiny interiérových povrchových škvŕn, ako sú z nápojov a jedla.

Otázka: Má APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) neutrálne pH?
Odpoveď: Nie, APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) má zásadité pH.

Otázka: Ktoré produkty a doplnky sa dajú kombinovať s APC Univerzálnym čističom (All Purpose Cleaner)?
Odpoveď: Mikrovláknová handrička (AUTOGLYM Hi-Tech Finishing Cloth), Mikrovláknová handrička (AUTOGLYM Hi-Tech Interior Cloth) a syntetická jelenica AUTOGLYM Aqua Dry.

Otázka: Je v poriadku aplikovať APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) v akomkoľvek počasí?
Odpoveď: APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) neaplikujte počas mimoriadne teplých dní. Je dôležité, aby ste produkt neaplikovali na horúce povrchy. Nenechajte produkt voľne uschnúť.

Otázka: Ako dlho po aplikácii mám počkať s oplachom?
Odpoveď: Ak APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) používate na pred-umytie, produkt nechajte pôsobiť maximálne 5 minút a začnite s umývaním auta pomocou niektorého autošampónu AUTOGLYM (Bodywork Shampoo Conditioner alebo UHD Shampoo).

Otázka: Je APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) pre moje vozidlo bezpečný?
Odpoveď: Áno. Akékoľvek riziká spojené s produktom existujú vtedy, ak sa používa na horúcich alebo citlivých povrchoch (obrazovky infotainmentu, displeje).

Otázka: Je bezpečný pre udržiavané (voskované) laky?
Odpoveď: Áno.

Otázka: Dá sa použiť na čístenie cabrio striech?
Odpoveď: Na údržbu cabrio strechy odporúčame používať Sadu na čistenie a ochranu cabrio striech (AUTOGLYM Convertible Soft Top Clean and Protect Kit).

Otázka: Môžem APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) používať aj na čistenie motocyklov?
Odpoveď: Na dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame náš Čistič motocyklov (AUTOGLYM Motorcycle Cleaner).

Otázka: Je APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) potrebné riediť?
Odpoveď: Nie, APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) je pripravený na použitie.

Otázka: Môžem ho použiť v napeňovači Polar Blaster?
Odpoveď: Nie, APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) bol navrhnutý a testovaný použitím formou rozprašovača, ktorý je súčasťou balenia.

Otázka: Môžem APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) použiť na čistenie diskov kolies?
Odpoveď: Áno, no na špeciálne kolesá, ako sú delené ráfiky, odporúčame náš Hydroxidový čistič diskov (AUTOGLYM Custom Wheel Cleaner).

Otázka: Môžem APC Univerzálny čistič (All Purpose Cleaner) použiť na matný lak?
Odpoveď: Áno.